Kursy dla fizjoterapeutów

 • Masaż Tkanek Głębokich i Rozluźnianie Mięśniowo- Powięziowe z Anatomią Palpacyjną

  Moduł I: 31.01-03.02.2020r

  Moduł II:19-22.03.2020r

  Białystok

  wkrótce

  Prowadzący: dr n.k.f. Łukasz Czubaszewski i mgr Piotr Szałański

  Cena kursu: 2400 zł

 • Opis kursu

  Podczas kursu przepracowany zostanie materiał w większoœci znajdujšcy się w wizulanym i video przewodniku po technikach MTG Art'a Riggs'a. W cenie szkolenia kursanci otrzymują ww. książkę wizualny podręcznik po technikach MTG Art'a Riggs'a, a także skrypt z przetłumaczonymi na język polski artykułami autorstwa ww. autora. W cenie kursu również zaœwiadczenie MEN

 • Program kursu

  Częœć 1

  - Wprowadzenie do metody. Podstawowe ruchu w masażu głębokim
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie stawu skokowego
  - Opracowanie okolicy stawu skokowego
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie łydki oraz goleni
  - Opracowanie okolicy łydki
  - Opracowanie okolicy goleni
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie stawu kolanowego
  - Opracowanie okolicy stawu kolanowego
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie uda
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie tylnej strony uda
  - Opracowanie tylnej strony uda
  - Podsumowanie częœci 1

  Częœć 2
  - Wyjaœnienia i powtórki z częœci 1
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie nadgarstka
  - Opracowanie okolicy nadgarstka
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie stawu łokciowego
  - Opracowanie okolicy przedramienia i łokcia
  - Opracowanie okolicy ramienia
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie stawu ramiennego
  - Opracowanie okolicy stawu ramiennego
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie łopatki
  - Palpacja struktur anatomicznych w obręczy kończyny górnej
  - Opracowanie obręczy kończyny górnej
  - Podsumowanie częœci 2

  Częœć 3

  - Wyjaœśnienia i powtórki częœci 2
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie miednicy
  - Opracowanie okolicy miednicy i koœci krzyżowej
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie kręgosłupa lędŸwiowego
  - Opracowanie okolicy lędŸwiowej
  - Opracowanie okolicy powłok brzusznych
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie klatki piersiowej
  - Opracowanie okolicy klatki piersiowej, wzorce oddechowe
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie kręgosłupa piersiowego
  - Opracowanie kręgosłupa piersiowego
  - Palpacja struktur anatomicznych częœci szyi i karku
  - Opracowanie szyi i karku

  Częœć 4

  - Wyjaśœnienia i powtórki z częœci 3
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie podpotylicznej
  - Opracowanie okolicy podpotylicznej
  - Palpacja struktur anatomicznych w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego
  - Opracowanie okolicy twarzy i stawu skroniowo-żuchwowego
  - Wprowadzenie do pracy integracyjnej
  - Integracja w jednostkach klinicznych: Zespoły bólowe
  - Integracja w jednostkach klinicznych: stany ostre
  - Integracja w jednostkach klinicznych: urazy i praca ze sportowcami
  - Egzamin końcowy

 • Prowadzący

   dr n.k.f. Łukasz Czubaszewski - osteopata, fizjoterapeuta, nauczyciel Masażu Tkanek Głębokich

  mgr Piotr Szałański - terapeuta manualny, fizjoterapeuta, doktorant AWF Poznań, Certyfikowany Terapeuta Integracji Strukturalnej. Od 2010 roku przeprowadzili ponad 80 szkoleń z zakresu Masażu Tkanek Głębokich (MTG).

 • McKenzie Część D - Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia (kręgosłup szyjny i piersiowy oraz kończyny górne)

  5-8 grudzień 2019

  Rzeszów

  wkrótce

  Kurs Metody McKenziego - Moduł D

  Prowadzący: mgr Jacek Tuz

  Cena kursu: 1450 zł

 • Opis kursu

  Metoda McKenziego Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia (MDT) znane również jako metoda McKenziego (od nazwiska twórcy) bazuje na wiedzy z zakresu anatomii, biomechaniki i neurofizjologii. Metoda oparta jest na licznych dowodach naukowych, należy do medycyny wiarygodnej (evidence based medicine). Jest stosowana na całym świecie. Głównym atutem metody jest precyzyjna diagnostyka pacjenta, która gwarantuje wdrożenie właściwej procedury terapeutycznej, edukacja pod kątem profilaktyki nawrotów i prowadzenia autoterapii domowej. Indywidualnie dobrane ćwiczenia pozwalają pacjentowi zwalczyć źródło bólu, co zapewnia wysoką skutecznością leczenia

 • Program kursu

  Czwarta część kursu podstawowego, podobnie jak trzecia, jest zorganizowana w formie warsztatów w małych grupach. Główny nacisk kładzie się na zaawansowane techniki manualne, a także na pełne uczestnictwo w praktycznym rozwiązywaniu problemów na poziomie zaawansowanym. Segment D jest integralną częścią kursu podstawowego, niezbędną dla osiągnięcia kompetencji w zakresie metody McKenziego. Omawiane są też zasady biomechanicznego diagnozowania i leczenia objawów ze strony kończyny górnej.

 • Prowadzący

  mgr Jacek Tuz ukończył w 1993 roku Zamiejscowy Wydział Wychowania Fizycznego AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku nauczycielskim, a następnie w 1997 roku Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek fizjoterapia. Początkowo pracował jako nauczyciel prowadząc zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz kinezyterapię zwłaszcza dzieci z dużymi skrzywieniami kręgosłupa. Od 1998 roku pracuje w Oddziale Szpitalnym Rehabilitacji Narządu Ruchu w Lędzinach (woj. Śląskie), gdzie prowadzi diagnostykę i terapię pacjentów używając metody McKenziego w schorzeniach kręgosłupa, jak i stawów obwodowych. Uczestniczył także w kursach metody Kaltenborna- Evjentha, PNF, Lehnert-Schrot. Poza pracą w oddziale prowadzi również prywatną praktykę, gdzie wykorzystuje umiejętności zdobyte podczas kursów podstawowych metody McKenziego (2000-2001) jak i kursu dyplomowego (2002-2003). W roku 2007 rozpoczął program przygotowujący do samodzielnego prowadzenia szkoleń z zakresu metody McKenziego i pod koniec 2008 roku uzyskał mianowanie na samodzielnego nauczyciela metody McKenziego. Od 1998 roku prowadzi prywatną praktykę w Tychach przy ul.Szpakowej 44A.

 • McKenzie Część A - Odcinek Lędźwiowy Kręgosłupa

  10-13 październik 2019r

  Rzeszów

  wkrótce

  Kurs Metody McKenziego - Moduł A

  Prowadzący: mgr Jacek Tuz

  Cena kursu: 1650 zł / kurs dofinansowany z BUR

 • Opis kursu

  Metoda McKenziego Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia (MDT) znane również jako metoda McKenziego (od nazwiska twórcy) bazuje na wiedzy z zakresu anatomii, biomechaniki i neurofizjologii. Metoda oparta jest na licznych dowodach naukowych, należy do medycyny wiarygodnej (evidence based medicine). Jest stosowana na całym świecie. Głównym atutem metody jest precyzyjna diagnostyka pacjenta, która gwarantuje wdrożenie właściwej procedury terapeutycznej, edukacja pod kątem profilaktyki nawrotów i prowadzenia autoterapii domowej. Indywidualnie dobrane ćwiczenia pozwalają pacjentowi zwalczyć źródło bólu, co zapewnia wysoką skutecznością leczenia

 • Program kursu

  Pierwsza część kursu podstawowego składa się z wykładów, dyskusji, demonstracji na pacjentach i sesji praktycznych. Celem kursu jest zapoznanie uczestników z koncepcją - ideą metody McKenziego oraz umożliwienie im dokonania klasyfikacji leczenia zespołów bólów kręgosłupalędźwiowego. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać, którzy pacjenci są podatni na metodę biomechaniczną; a także odróżniać pacjentów zdolnych do skorzystania z samodzielnej terapii od tych, którzy wymagają udziału terapeuty w celu dokonania postępu w terapii. Eksponowana jest także zasadnicza rola PROFILAKTYKI w metodzie McKenziego. Zasady zapobiegania nawrotom bólu są częścią edukacji każdego pacjenta, podobnie jak metody radzenia sobie z nawrotami, jeśli takowe nastąpią.

 • Prowadzący

  mgr Jacek Tuz ukończył w 1993 roku Zamiejscowy Wydział Wychowania Fizycznego AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku nauczycielskim, a następnie w 1997 roku Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek fizjoterapia. Początkowo pracował jako nauczyciel prowadząc zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz kinezyterapię zwłaszcza dzieci z dużymi skrzywieniami kręgosłupa. Od 1998 roku pracuje w Oddziale Szpitalnym Rehabilitacji Narządu Ruchu w Lędzinach (woj. Śląskie), gdzie prowadzi diagnostykę i terapię pacjentów używając metody McKenziego w schorzeniach kręgosłupa, jak i stawów obwodowych. Uczestniczył także w kursach metody Kaltenborna- Evjentha, PNF, Lehnert-Schrot. Poza pracą w oddziale prowadzi również prywatną praktykę, gdzie wykorzystuje umiejętności zdobyte podczas kursów podstawowych metody McKenziego (2000-2001) jak i kursu dyplomowego (2002-2003). W roku 2007 rozpoczął program przygotowujący do samodzielnego prowadzenia szkoleń z zakresu metody McKenziego i pod koniec 2008 roku uzyskał mianowanie na samodzielnego nauczyciela metody McKenziego. Od 1998 roku prowadzi prywatną praktykę w Tychach przy ul.Szpakowej 44A.

OSTEO-MACH

 • Zajmujemy się diagnozą i leczeniem dysfunkcji w obrębie narządu ruchu oraz wspieramy naturalne zdolności organizmu do samoleczenia. Organizujemy profesjonalne kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów.

INFORMACJE DODATKOWE

 • Godziny pracy:
  poniedziałek-piątek: 08:00-20:00
  sobota: 09:00-14:00
 • Konto bankowe:
  73 1050 1562 1000 0090 7894 6358

ODWIEDŹ NAS

NASI PARTNERZY