Bolesne miesiączkowanie

BOLESNE MIESIĄCZKOWANIE jest problemem, który dotyka wielu kobiet. Ból podbrzusza i niekiedy również kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego bywa nie do zniesienia, a cierpienie to odbiera chęć do życia na kilka dni. Ból brzucha jest sygnałem, że zbliża się krwawienie. W ciągu pierwszej doby miesiączki osiąga szczyt, przez następne 2 dni maleje. Czasem trwa nawet kilka dni. Ból może promieniować do odcinka lędźwiowego, kości krzyżowej, kości ogonowej, pachwin, ud.

 

 

Aby podjąć LECZENIE OSTEOPATYCZNE w bolesnym miesiączkowaniu należy przede wszystkim zdiagnozować przyczynę dolegliwości. Dokonuje się tego na podstawie dokładnego wywiadu i badania klinicznego. Wówczas podejmujemy ukierunkowane leczenie pacjentki.

 

Bolesna miesiączkowanie – przyczyny tej dolegliwości mogą być pierwotne lub wtórne.

Do pierwotnych należą przyczyny: kurczowe lub zastoinowe (np. brak równowagi między poziomem estrogenów i progesteronu w drugiej połowie cyklu; nadmierna stymulacja układu współczulnego; uszkodzenie pierwotne na poziomie stawu krzyżowo-biodrowego; niewłaściwe ustawienie kości krzyżowej miedzy kośćmi biodrowymi; lęk przed menstruacja; słaby drenaż macicy; osłabiona mechanika działania przepony i żeber; osłabione lub wzmożone napięcie dna miednicy i inne).

Przyczyny wtórne to patologie ginekologiczne (np. mięśniaki, endometrioza, rak, ostre zapalenie narządów miednicy mniejszej).

 

Tagi powiązane: bóle miesiączkowe osteopatia, ból kości ogonowej, ból kości ogonowej leczenie, ból kość ogonowa fizjoterapia

OSTEO-MACH

  • Zajmujemy się diagnozą i leczeniem dysfunkcji w obrębie narządu ruchu oraz wspieramy naturalne zdolności organizmu do samoleczenia. Organizujemy profesjonalne kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów.

INFORMACJE DODATKOWE

  • Godziny pracy:
    poniedziałek-piątek: 08:00-20:00
    sobota: 09:00-14:00
  • Konto bankowe:
    73 1050 1562 1000 0090 7894 6358

ODWIEDŹ NAS

NASI PARTNERZY