Obniżeniu/opadnięcie narządu rodnego

Narządy miednicy (macica, pęcherz moczowy, odbytnica) mogą ulec obniżeniu w wyniku osłabienia lub rozciągnięcia struktur wspierających, to jest więzadeł i mięśni dna miednicy. Czasami opadnięcie może być tak duże, że narząd wydostaje się na zewnątrz pochwy.

 

 

Łagodne opadnięcie często bywa bezobjawowe. Jeśli już występują objawy to można do nich zaliczyć: dyskomfort, uczucie zstępującego guzka, uczucie ciężkości w pochwie. Może wystąpić również problem dotyczący pęcherza i jelit jak też ograniczenie aktywności seksualnej. Potencjalne przyczyny obniżenia narządów dna miednicy:

 

Najczęściej przyczyna jest mieszana. Objawy narastają w ciągu dnia i zwiększają swoją intensywność w przedłużającej się pozycji stojącej i siedzącej, zaś pozycja leżąca przynosi zazwyczaj ulgę.

 

Jeśli pęcherz uległ wypadnięciu występuje konieczność częstego oddawania moczu, trudność w oddawaniu moczu lub uczucie, że pęcherz nie opróżnia się prawidłowo. Mocz może wyciekać w trakcie kasłania, śmiania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów, może dochodzić częściej do infekcji dróg moczowych.

 

Jeśli wypadnięciu uległa odbytnica mogą pojawić się bóle dolnego odcinka kręgosłupa, zaparcia i uczucie niepełnego opróżnienia jelit.

 

Leczenie osteopatyczne skoncentrowane jest na pracy na przeponach ciała, zrównoważeniu napięć w ciele, przywróceniu warunków do utrzymania prawidłowej postawy ciała, terapii trzewnej i strukturalnej.

Tagi powiązane: obniżenie narządów rodnych, wypadanie macicy fizjoterapia, rehabilitacja mięśni dna miednicy, wypadanie macicy fizjoterapia rzeszów

OSTEO-MACH

  • Zajmujemy się diagnozą i leczeniem dysfunkcji w obrębie narządu ruchu oraz wspieramy naturalne zdolności organizmu do samoleczenia. Organizujemy profesjonalne kursy dla lekarzy i fizjoterapeutów.

INFORMACJE DODATKOWE

  • Godziny pracy:
    poniedziałek-piątek: 08:00-20:00
    sobota: 09:00-14:00
  • Konto bankowe:
    73 1050 1562 1000 0090 7894 6358

ODWIEDŹ NAS

NASI PARTNERZY